Stres? Děkuji, nechci. S Mind Master proti stresu

Mind Master Kosmetika EvaStresu se dnes nevyhne nikdo z nás. Maminky, studenti, uklízečky, ředitelé... Všichni to dobře známe. Nic nestíháme, všechno musíme, jsou na nás kladeny stále větší nároky. Žijeme hektičtěji, než než v minulosti. Stresem dnes trpí všechny věkové skupiny, dokonce i děti.  Ráno rychle něco posnídáme, do práce doběhneme na poslední chvíli. Přes den několik káv, cigarety. Večer rychlá večere a nekvalitní spánek. Že to znáte? Tohle všechno jsou prvky, které stres ještě zvyšují

Co je oxidační stres?

Stres je požírač tělesné energie. Díky zvyšování volných radikálů v těle, které napadají a ničí buňky a buněčné struktury v těle, prožíváme tzv. "oxidační stres". Výsledkem je únava, nesoustředěnost, ztráta energie, ruku v ruce spojené s nespavostí, neklidem, podrážděním, poruchami spánku, depresí..

Kde se vzal stres?

Slovo "stres" pochází z francouzského slova "estrecier", odvozeného od latinského slova"stringo" a znamená stahovat, svírat, utahovat....

Stres je jeden ze základních obranných mechanizmů těla, která má tělo chránit ve vypjatých životních situacích. Zvýšení adrenalinu v těle pomáhalo vyburcovat k lepším fyzickým výkonům, znásobit svoje síly například při pronásledování lovené zvěře. Stejné je to i dnes, i když již dávno zvěř nepronásledujeme. Přísun adrenalinu nás dokáže vyburcovat k lepším výsledkům, často však na úkor jiných tělesných funkcí. Jistě se Vám stalo, že jste například před důležitou pracovní schůzkou pocítili nevolnost, po prožitém stresu naskočil opar nebo jste onemocněli. Stres totiž postihuje celé tělo. Zjednodušeně řečeno, stres je reakce organismu na nadměrnou zátěž. Když jsme ve stresu, znamená to, že jsme vystaveni vnějším silám, od kterých může být výsledná stresová reakce buďto pozitivní nebo negativní a týká se hlavně psychického a citového vypětí.

Samotný stres rozdělujeme na dvě složky:
První složkou jsou tzv. stresory, což jsou spouštěcí momenty. Většinou se jedná o nepříjemné události, jako je úmrtí blízké osoby, špatné mezilidské vztahy, ztráta zaměstnání, ale i prožité přírodní katastrofy, dopravní nehody...

Druhou složkou je "poplachová reakce", která aktivuje mozek, nervový aMind Master Kosmetika Eva imunitní systém. Výsledkem je zvýšená cirkulace krve v krevním oběhu, zrychlená činnost srdce, napětí svalstva, zrychlený tep, zrychlené dýchání, pocení. Zvyšuje se také citlivost smyslů. Tělo se tedy připravuje na útok nebo únik. 

Pokud stres působí dlouhodobě a je nadměrný, ohrožuje naše psychické, ale i fyzické zdraví. Například pokud se bude člověku velmi často zvyšovat krevní tlak, časem se tyto zvýšené hodnoty zafixují a člověk onemocní hypertenzí, neboli chronickým zvýšením krevního tlaku. Díky tomu hrozí infarkt či mrtvice.

Díky abnormálnímu stresu se objevují migrény, , dochází ke změnám trávení, nechutenství, vzniku vředů. Dlouhodobý stres také výrazně přispívá k oslabení imunitního systému a vzniku autoimunitních chorob. Stoupá také riziko vzniku rakoviny.

Jak tedy se stresem bojovat?.

Ideální produkt pro pomoc s následky stresu je takový, který v sobě skrývá ucelenou kombinaci látek, které optimalizují energetickou výměnu, redukují únavu, posilují ochranu buněk před působením škodlivých volných radikálů.
My takový produkt máme! Jmenuje se Mind Master

Z čeho je Mind Master složený?

Jednou z hlavních složek Mind Master je RESVERATROL. Tato molekula se řadí do skupiny polyfenolů. Patří mezi sekundární rostlinné metabolity, jimiž se rostlina brání proti stresovým faktorům. Syntéza resveratrolu startuje v okamžiku napadení rostliny například škůdcem ( stresorem ). Za podíl resveratrolu v Mind Master vděčíme šťávě z hroznů a extraktu z kořene křídlatky kopinaté. Tento extrakt se používá od nepaměti v čínské medicíně pod názvem CHOLIKAN. V organismu resveratrol dále mení na "piceatamol", který má také výrazné antioxidační účinky, což je výhodou v prevenci a při podpůrné léčbě nádorových onemocnění a onemocnění kardiovaskulárního systému. Resveratrol aktivuje tzv. geny mládí, které opravují poškozené části DNA na molekulární úrovni. Tím se podílí na zpomalování procesu stárnutí buněk a tkání. Zdraví prospěšná denní dávka resveratrolu je cca 50mg za den, u závažných onemocněních 100 - 200 mg za den.

Další velmi významnou součástí Mind Master je extrakt ze zeleného čaje (Camellia sinensis). Zvláště ve východní Asii, především v Číně a Japonsku, se vyskytuje nižší počet kardiovaskulárních onemocnění u kuřáků, než udávají obvyklé statistiky. Je to způsobeno častým pitím zeleného čaje ( v průměru až 1,5 litru denně). Tento jev se nazývá ASIJSKÝ PARADOX.

Zelený čaj - Je bohatým zdrojem antioxidantů. tyto látky hrají významnou roli při prevenci proti kardiovaskulárních onemocnění. Má antibakteriální, protizánětlivé a antivirové účinky. Epigallokatechin gallát působí na tvorbu nervových buněk a jejich vzájemného propojení.

Železo - Podílí se na přeosu kyslíku v krvi, na buněčném dýchání. Podporuje inunitní systém a nervovou soustavu.

Chlorofyl - Je zelené rostlinné barvivo, díky němuž rostliny provádějí proces zvaný fotosyntéza. U lidí zlepšuje hodnoty krevního obrazu, zabraňuje zánětům, zlepšuje okysličení krve.  Pomáhá pro pročištění vylučovací soustavy.

Kyselina listová - Je nezbytná při tvorbě krve, pro tvorbu nukleových kyselin (což jsou látky, které tvoří genetický materiál – tedy DNA a RNA).

Vitamín E. - Je velmi účinný antioxidant. Ovlivňuje tvorbu červených krvinek, podporuje obnovu a růst svalů. Má močopudné účinky a spomaluje procesy stárnutí buněk. Příznivě ovlivňuje léčbu poruch centrální nervové soustavy, srdečně cévních onemocnění.

Vitamíny skupiny B - Hrají významnou roli při při správné funkci nervové soustavy. Vitamín B12 se podílí na tvorbě DNA, energii buněk a snižuje riziko onemocnění jater, slinivky a střev. Dále zlepšuje paměť a koncentraci.

Thiamin (Vitamin B1) - Jeho nedostatek se projevuje vyčerpáním, únavou, podrážděností, depresemi a otoky.

Koenzym Q10 - Působí jako antioxidant, který chrání buňky před volnými radikály. Je obsažen ve všech buňkách v těle mimo červených krvinek a očních čoček. Příspívá k přeměně energie z potravy na chemickou energii, kterou potřebují srdce, pláce, játra. Koenzym Q10 má spolu s omega-3 mastnými kyselinami váznamnou úlohu v prevenci srdečních a cévních onemocnení.

Cholin - Podporuje fyzickou kondici a pomáhá zajišťovat přenos vzruchů v centrální nervové soustavě.

Selen - Preventivně působí proti vzniku rakoviny prostaty. Je to antioxidant. Jeho nedostatek zvyšuje riziko infarktu a cévních onemocnění. působí pozitivně pří Parkinsnově chorobě a eliminuje projevy stárnutí. Doporučená denní dávka je 65 ug. Mind Master zajišťuje 50% této denní dávky.

L-karnitin - Pomáhá redukovat oxidační stres, váže na sebe mastné kyseliny a převádí je na energii. Je užitečná při podpoře léčby obezity a srdečních onemocnění.

Aloe Vera Gel - 36% čistého gelu zajišťruje biologickou dostupnost včech vitamínů a minerálů.

 

Kdy je tedy vhodné začít užívat Mind Master?

1. Všechny stavy spojené se stresem, např. nadměrné pracovní vytížení, stresová situace v rodině, kdy snižuje zatížení a nežádoucí účinky volných kyslíkových radikálů, které ve stresu nadměrně vznikají a mohou poškozovat organismus na různých úrovních včetně imunitního systému.
2. Stavy vyčerpanosti, např. deprese, chronický únavový syndrom a poruchy paměti a.koncentrace, kdy dodává energii do těla, stimuluje organismus k činnosti, zlepšuje paměťové funkce, pracovní výkonnost a schopnost soustředění.
3. Kardiovaskulární onemocnění především stavy po infarktu, mozkové cévní příhodě, ischemická choroba srdeční, ateroskleroza atd., kdy složky v něm obsažené snižují oxidaci cholesterolu, jeho ukládání do stěny cévní, zvyšují hladinu dobrého cholesterolu a působí antiagregačně (proti shlukování destiček). V tomto případě je výhodná kombinace s Aloe Vera Drinking gelem Sivera a se Super omega 3 activ. Nutná je součinnost s klasickou léčbou!!
4. Pacienti léčení statiny (léky na vysokou hladinu cholesterolu), kteří mohou mít nižší hladinu koenzymu Q10 v důsledku blokády stejného enzymu. Ten je klíčový jak pro tvorbu cholesterolu, tak i Q10.
5. Nádorová onemocnění (všechny typy – jako doplněk léčby). Zde je dávkování vyšší + kombinujeme s dalšími LR produkty – Aloe Vera gel, Vitaaktiv, Probalance, Reishi plus. Zde je nutné zdůraznitnezbytnou součinnost s klasickou onkologickou léčbou!!!
6. Všechny stavy spojené se sníženou imunitou, jako např. opakované infekce /zde je velmi výhodná kombinace s Aloe Vera a Reishi/. Mnohé komponenty v Mind Master obsažené mají krom antioxidačního účinku i imunostimulační a imunomodulační efekt.
7. Preventivní užívání Mind Master coby ochrana organismu před oxidačním stresem a jako prevence některých civilizačníchchorob (kardiovaskulární choroby, nádorová onemocnění atp.)..

Dávkování:

80 ml denně, nejlépe na lačno nebo nejméně hodinu po jídle, ideálně v ranních hodinách. U kardiovaskulárních chorob, nádorových onemocnění může být dávka navýšena až na 120 ml denně.

Přehledová tabulka
Nutriční hodnoty ve 100 ml v denní dávce (80 ml)
Energetická hodnota (kJ/kcal) 226/53 181/42
Tuky < 0,5 g < 0,5 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 13 g 10 g
- z toho cukr 13 g 10 g
Bílkoviny < 0,5 g < 0,5 g
Vitamin E 15 mg (125 %*) 12 mg (100 %*)
Thiamin 1,4 mg (127 %*) 1,1 mg (100 %*)
Kyselina listová 250 µg (125 %*) 200 µg (100 %*)
Vitamin B12 3,1 µg (124 %*) 2,5 µg (100 %*)
Železo 5,3 mg (38 %*) 4,2 mg (30 %*)
Selen 35 µg (64 %*) 28 µg (51 %*)
Extrakt ze zeleného čaje 0,4 g 0,3 g
Koenzym Q10 0,09 g 0,07 g
Cholin 12 mg 10 mg
L-karnitin 0,18 g 0,15 g

* % doporučené denní dávky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.