Atopický ekzém v praxi

Atopický ekzémAtopický ekzém (atopická dermatitida) je chronické onemocnění, které trápí spousty lidí již od kojeneckého věku. Jedná se o svědivý kožní zánět, který má alergický původ, nicméně je pravděpodobné, že nemoc má i genetický původ. Někteří lékaři se domnívají, že atopický ekzém má souvislost s nedostatečnou imunitou.. Vyvolávacími faktory ekzému mohou být prach, zvířecí srst, peří, ale i stres a hormonální změny. Projevuje se převážně svědivou, až pálivou vyrážkou, později výsevem pupínků, mokváním. V pozdějších fázích dochází k tvorbě rozpraskaných, suchých strupů. Zánětlivá ložiska postihují nejčastěji oblast kolem kloubů, tedy zápěstí, lokty, oblasti pod koleny. Častý je také celoplošný výsev v obličeji a i na dalších částech těla. Atopický ekzém také často doprovází také senná rýma či astma. Díky kožním poruchám pacienti často trpí vleklými depresemi..

Sprej První PomociAtopický ekzém je velmi vleklá choroba, jejíž léčba je velmi obtížná a žádá si spoustu trpělivosti. Moderní medicína používá k léčbě antihistaminika, kortikoidy, které mají však vedlejší účinky, masti a koupele. Někteří lékaři se domnívají, že atopický ekzém nelze zcela vyléčit, proto se snaží hlavně potlačovat příznaky nemoci, zejména již zmiňovanými kortikoidy. Tyto metody však neodstraní příčinu nemoci, ale jen dočasně utlumí důsledky závažnějšího problému. Existuje však alternativní metoda, která se snaží v prvé řadě odstranit příčinu nemoci – důsledky pak vymizí téměř bez pomoci..

Atopický ekzém se dá rozdělit na 3 fáze a každou fázi lze charakterizovat jinými projevy.

Kojenecká fáze - začíná mezi 3. a 6. měsícem po narození, může se však projevit i u novorozenců. Ve většině případů začíná výskyt na obličeji a mohou se rozšiřovat i na trup, předloktí a nohy. Pokožka je zarudká, vznikají puchýře, které jsou po prasknutí branou pro další infekce, například stafylokoka.

Dětská fáze - Postižená místa jsou zarudlá, pokožka je suchá s krustami a škrábanci. Děti mohou mít takzvanou pozánětlivou hyperfigmentaci kůže, která se projevuje změnou barvy kůže nebo fleky na kůži, které zmizí nekolik měsíců po zklidnění stavu.. 

Atopický ekzém u dospělých - Velmi častým projevem je suchá, hrubá kůže s vysokou svědivostí. Často je postihován obličej, krk a trup. V obličeji se může vyskytovat nepatrná bledost. Vyvolávacími faktory v tomto období jsou především stres, psychická zátěž a hormonální změny.

Jak tedy pečovat o pokožku?2235_lr-aloe-vera-baby-jemny-ochranny-krem-100-ml

Základem je pravidelné ošetřování pokožky Aloe Vera Sprejem První Pomoci,  promazávání šetrným krémem, který je vhodný pro velmi suchou pokožku. (Aloe Vera Ochranný krém s propolisem). Na jemnou dětskou pokožku je vhodný Aloe Vera Baby Jemný ochranný krém, který je mimořádně šetrný k dětské pokožce, neobsahuje parabeny, minerální oleje ani pafémaci. Naopak obsahuje 40 % Aloe Vera gelu, extrakt z bio měsíčku, zinek a panthenol. Velmi dobrých výsledků je také dosahováno s pravidelným potíráním postižených míst tekutým Colostrum Liquid. Zde je však nutné se ujistit, že osoba nemá prokázanou alergii na kravské mléko, respektive na mléčnou bílkovinu kasein, kterého Colostrum obsahuje stopové množství, které by zejména u dětí mohlo způsobit alergickou reakci.

Používejte hygienické sprchové přípravky bez obsahu mýdla, například Aloe Vera Vlasový a tělový šampon nebo Microsiver Plus sprchový gel, který díky obsahu stříbra působí antibakteriálně.

Jak ale odstranit příčinu atopického ekzému?

Odstranění příčiny vzniku atopického ekzému je dlouhodobou záležitostí a vyžaduje plnou disciplínu. Základem je úprava stravování, která spočívá ve vynechání alergenů ve stravě (dle výsledků alergologického vyšetření). Alergeny mohou být například čokoláda, koření, mléko a mléčné výrobky, vejce, korýši nebo ovoce. Dalším krokem je vyčištění těla od odpadních a nežádoucích látek a následně obnova a podpora správné funce inunitního systému..Lékaři, kteří se ve své praxi věnují atopickému ekzému, například MUDr. Kampe, doporučují začít s podporou funkce imunitního systému ve formě užívání Aloe vera Gelu s broskvovou příchutí v dávce 1ml/kg denně rozděleno do 2 denních dávek..Na toto dávkování je potřeba se dostat postupně v průběhu jednoho měsíce. Je možné dočasné zhoršení stavu z důvodu vylučování odpadních a škodlivých látek z těla. Tento stav je normální a brzy vymizí. Souběžně podáváme probiotika Pro12 v dávkování 1 x denně 1 tableta. Někteří lékaři doporučují užívání Colostrum Liquid, případně Colostrum kapsle  v dávkování dle věku postiženého, nicnéně zároveň je nutno vzít na vědomí, že Colostrum obsahuje stopové množství kaseinu, který může, zejména u dětí způsobit alergickou rakci. Proto je doporučeno nejdříve užívání Colostra vyzkoušet v malé dávce a až podle rakce těla začít s pravidelným užíváním.

Z praxe

Tříletý chlapec od narození trpěl atopickým ekzémem, kdy střídavě přicházela období klidu a agresivního výsevu. Maminka se jako poslední možnost rozhodla využít alternativní podpory terapie produkty LR Health & Beauty Systems. Po konzultaci s lékařem byla doporučena terapie v podobě užívání Aloe Vera Gelu s broskvovou příchutí a probiotika Pro 12.. K promazávání byl použit Aloe Vera Krém s propolisem. Po 14 dnech intenzivní kůry byly viditelné výsledky.

 

atopický ekzém

Situace před terapií výrobky LR

atopický ekzém zahojeno

Po třech měsících již krásně zahojeno

 

Použito k terapii:

Aloe Vera Gel Broskev pro 12 krém s propolisem

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.